Aktualna pogoda

Płatność kartą i telefonem

Ważne informacje (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Bannery (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Harmonogram zebrań sołeckich w 2019 roku (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Internetowe Konto Pacjenta - (IKP)

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla sowich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko cześć funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP możne uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:
  1. Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,
  2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego
Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

Wstępne zapisy chętnych do udziału w projekcie montażu instalacji solarnych lub fotowoltaicznych

Tomaszowski dzień konsumenta 27.03.2019

Szczepienie lisów 25.03-03.04.2019

Spotkanie z rolnikami organizowane przez Wojewodę Lubleskiego

Zapraszamy hodowców trzody chlewnej oraz rolników z terenu naszej Gminy na spotkanie organizowane przez Wojewodę Lubelskiego.

Spotkanie odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie
dnia 20 marca 2019 o godzinie 12:30.

Informacja o wolnych miejscach na szkoleniu: "OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo"

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne szkolenie „OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo”, które jest organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniu 21.03.2019 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Rejestracja odbywa się do 20.03.2019 r. pod numerami telefonów znajdujących się na ulotce.
Ulotka dotycząca szkolenia

III Gminny Festiwal Piosenki Ekologicznej

Szkolenie 13 marca 2019r.

Zmiana terminu składania wniosków o zwrot akcyzy

Informujemy że w związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyjątkowo w 2019 r. pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego został przedłużony do dnia 31 marca (w związku z tym, że 31 marca wypada w niedzielę wnioski ostatecznie można będzie złożyć 1 kwietnia 2019r.)

W związku z powyższym wnioski można składać dodatkowo w okresie:
do dnia 1 kwietnia 2019 r. - wraz z fakturami VAT ( lub ich kopiami) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Treść ustawy wprowadzającej tą zmianę

Bezpłatne szkolenie "OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo"

Dzień Kobiet 2019