Aktualna pogoda

Płatność kartą i telefonem

Ważne informacje (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Bannery (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Harmonogram zebrań sołeckich w 2019 roku (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Spotkanie z rolnikami organizowane przez Wojewodę Lubleskiego

Zapraszamy hodowców trzody chlewnej oraz rolników z terenu naszej Gminy na spotkanie organizowane przez Wojewodę Lubelskiego.

Spotkanie odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie
dnia 20 marca 2019 o godzinie 12:30.

Informacja o wolnych miejscach na szkoleniu: "OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo"

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne szkolenie „OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo”, które jest organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniu 21.03.2019 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Rejestracja odbywa się do 20.03.2019 r. pod numerami telefonów znajdujących się na ulotce.
Ulotka dotycząca szkolenia

III Gminny Festiwal Piosenki Ekologicznej

Szkolenie 13 marca 2019r.

Zmiana terminu składania wniosków o zwrot akcyzy

Informujemy że w związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyjątkowo w 2019 r. pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego został przedłużony do dnia 31 marca (w związku z tym, że 31 marca wypada w niedzielę wnioski ostatecznie można będzie złożyć 1 kwietnia 2019r.)

W związku z powyższym wnioski można składać dodatkowo w okresie:
do dnia 1 kwietnia 2019 r. - wraz z fakturami VAT ( lub ich kopiami) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Treść ustawy wprowadzającej tą zmianę

Bezpłatne szkolenie "OZE- Szansa na Innowacyjne Rolnictwo"

Dzień Kobiet 2019

XII Memoriał Jana Kostura

V Sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 2018-2023

27 lutego 2019r.
odbędzie się V w bieżącej kadencji sesja

5. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy oraz informacja Wójta o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji, oraz:
    1. informacja o zadaniu inwestycyjnym pn. „Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z doposażeniem w sprzęt medyczny na bazie istniejącej izby przyjęć oraz budowa lądowiska dla śmigłowców ratownictwa medycznego w SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim”,
    2. informacja o dofinansowaniu zakupu samochodu służbowego dla KPP w Tomaszowie Lubelskim.
  8. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarczowie za 2018r.
    • w sprawie wyznaczenia Wiceprzewodniczącego Rady Gminy do wystawiania poleceń wyjazdów służbowych dla Przewodniczącego Rady Gminy,
    • w sprawie udzielenie pomocy finansowej dla Miasta Zamość, (w zakresie korzystania z Izby Wytrzeźwień),
    • w sprawie zmian w Uchwale Nr XIV/73/08 Rady Gminy Jarczów z dnia 14 lutego 2008 roku dotyczącej uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii,
    • w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019,
    • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Zamość na współfinansowanie bieżących kosztów funkcjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu,
    • w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jarczów oraz ustalenie ich obwodów,
    • w sprawie odwołania Skarbnika Gminy Jarczów,
    • w sprawie powołania Skarbnika Gminy Jarczów,
    • w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej,
    • w sprawie zmian w uchwale Nr III/15/18 Rady Gminy Jarczów z dnia 28 grudnia 2018 roku w sprawie uchwały budżetowej na rok 2019.
  11. Sprawy różne

Informujemy, że sesje Rady Gminy Jarczów można obejrzeć "na żywo" na stronie internetowej Gminy Jarczów.

Zaproszenie do współpracy

Zapraszamy wszystkich rolników z terenu Gminy do współpracy
z Okręgową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Lublinie

www.oschr.pl

Miejsce przyjazne turystom w Rogóźnie

Rusza nowa inwestycja w Rogóźnie. Dzięki nowemu zagospodarowaniu terenu zbiornika wodnego w Rogóźnie (gmina Tomaszów Lubelski) miejsce będzie wspaniale przygotowane dla turystów jak i wędkarzy.

Inwestycja zostanie zakończona w 2019 r. W ramach operacji zostaną wykonane: promenada drewniana z miejscami do odpoczynku, wiata z miejscem na ognisko, pomosty z ławkami wchodzące w głąb zbiornika wodnego, elementy małej infrastruktury tj.: ławki drewniane, tablice edukacyjne, kosze na śmieci, nawierzchnia żwirowa.

Źródło: http://roztoczewita.pl/miejsce-przyjazne-turystom-w-rogoznie/