Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama gminy

Aktualności

Artykuły

 • Konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarczów na lata 2024-2030

  Wójt Gminy Jarczów powiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących
  projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarczów na lata 2024-2030.

   

  Na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572, 1463, 1688) oraz art. 6 i art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 278), Wójt Gminy Jarczów ogłasza konsultacje społeczne, których przedmiotem będzie projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarczów na lata 2024-2030. Konsultacje społeczne mają na celu zebranie uwag do wyżej wymienionego projektu GPR.

  Termin konsultacji: od 09.04.2024 r. do 14.05.2024 r.

  Obwieszczenie o konsultacjach: https://ugjarczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/obwieszczenie-konsultacje-gpr-gm.jarczow.docx

  Formularz zgłaszania uwag: https://ugjarczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/formularz-zglaszania-uwag.docx

  Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji wraz z załącznikami (plik .zip): https://ugjarczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/gminny-program-rewitalizacji-2024-2030-projekt.zip

   

  Czytaj Więcej o: Konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarczów na lata 2024-2030
 • Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu "Czyste Powietrze" przed nieuczciwymi wykonawcami!!!

  OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW
  PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

   

  Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

  Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

  Uwaga na nierzetelnych wykonawców

  Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

  Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

  W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

  Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

  Podpisując pełnomocnictwo, dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

  Wysokie rachunki bez termomodernizacji

  Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termomodernizacji (tj. docieplenia przegród, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej itp.), może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym.

  Dlatego jeśli decydujesz się na wymianę wyłącznie starego kopciucha na nowe źródło ciepła, np. pompę ciepła, upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio docieplony.

  „Za chwilę” sprawdzone urządzenia grzewcze z programu

  Wybierając źródło ciepła do swojego domu, korzystaj z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM: lista-zum.ios.edu.pl).

  Już teraz możesz złożyć wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze” planując termin zakupu i instalacji urządzenia po 13 czerwca br. Po tym terminie na liście ZUM znajdziesz tylko te pompy ciepła, które obecnie przechodzą dodatkową weryfikację efektywności i jakości.

  Dlatego składając wniosek, warto poczekać z zakupem i instalacją urządzenia. Wtedy, mając docieplony budynek i pewne urządzenie wysokiej jakości (wybrane z listy ZUM), zyskasz cieplejszy i tańszy w eksploatacji dom.

  Rekomendacje

  W ramach programu możesz otrzymać dotację na termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z wymianą źródła ciepła. Upewnij się, że dobór nowego źródła ciepła został Ci wskazany zgodnie ze stanem budynku. Urządzenie musi mieć odpowiednią moc i sprawność. Najlepiej pokaże to audyt energetyczny.

  Skonsultuj się w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym „Czystego Powietrza”, czy oferta, którą przedstawił Ci wykonawca jest zgodna z potrzebami Twojego budynku.

  Uczulamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z programu na fakt, że tylko docieplony budynek z nowym źródłem ciepła – to pewne rozwiązanie które przyniesie korzyści.

  Pamiętaj!

  Nie należy przyjmować ofert na wymianę samego źródła jeśli dom wymaga docieplenia! To podstawa. Sprawdzaj, co podpisujesz i pamiętaj, że dotacja jest dla Ciebie, a nie dla wykonawcy.

  Miej na uwadze, że zestawienie: pompa ciepła i budynek nieocieplony, to najczęściej wysokie rachunki!

  Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane. Skorzystaj z takiej kompleksowej i w pełni korzystnej oferty programu „Czyste Powietrze”.

   

  Życzymy zadowolenia z ciepłych domów,
  niskich rachunków za ogrzewanie
  i czystego powietrza!

  czystepowietrze.gov.pl

  Czytaj Więcej o: Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu "Czyste Powietrze" przed nieuczciwymi wykonawcami!!!
 • XLV sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 8 (2018-2023)

  ZAWIADOMIENIE

  Zawiadamia się mieszkańców Gminy Jarczów, że dnia
  22 marca 2024 r.  o godzinie 10:00 ,
  w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie odbędzie się XLV w bieżącej kadencji
   sesja Rady Gminy Jarczów.

   

  Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy oraz informacja Wójta  o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  5. Wystąpienie Przewodniczącego Rady Gminy Jarczów w związku ze zbliżającym się końcem kadencji.
  6. Wystąpienie Wójta Gminy Jarczów w związku ze zbliżającym się końcem kadencji.
  7. Wystąpienie Radnych Rady Gminy Jarczów w związku ze zbliżającym się końcem kadencji.
  8. Zapytania i wnioski radnych.
  9. Odpowiedzi na zapytania i wnioski radnych.
  10. Podjęcie uchwał:
   1. w sprawie przekształcenia Gminnego Przedszkola w Jarczowie poprzez przeniesienie jego siedziby,
   2. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jarczów,
   3. w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2024,
   4. w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
  11. Sprawy różne.
  12. Zamknięcie  obrad
  Czytaj Więcej o: XLV sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 8 (2018-2023)